Natural Stone Sealing

NATŪRALAUS AKMENS SIŪLIŲ SANDARINIMAS

Natūralūs akmenys, tokie kaip smiltainis, marmuras, granitas ir kt., dažnai naudojami vidaus ir išorės grindims bei fasadams, vonios kambariui ir baseinams. Natūralūs akmenys yra porėtos medžiagos: juose yra kapiliarinių kanalų tinklas, į kurį gali prasiskverbti skystos medžiagos.

Jei skystos medžiagos (pvz., silikono alyva ar plastifikatoriai) šiais kanalais prasiskverbia į akmenį, gali atsirasti dėmių. Šios dėmės kai kuriais atvejais gali būti ilgalaikės ir jų neįmanoma pašalinti.

Tam, kad išvengti dėmių ant natūralaus akmens, reikia naudoti specialius hermetikus. Tokiems darbams pritaikytuose silikono arba hibridinio hermetiko sudėtyje yra specifinio plastifikatoriaus, kuris negali išsiskirti iš hermetiko. Kai kuriuose hermetikuose visiškai nėra silikono plastifikatoriaus / silikonino alyvos. Soudal siūlo specialius hermetikus, kurie tinka naudoti kartu su natūraliu akmeniu. Pvz. Silirub MAFix ALL® FlexiSoudaseal 240 FC ir daugelis kitų.

Tarptautiniai Standartizuoti Testai

Yra ISO (tarptautinis standartas) testas dėmių ant natūralaus akmens atsiradimui tirti: ISO 16938-1. Tai yra svarbesnis testas „spaudžiant“. ISO 16938-2 yra tas pats bandymas be spaudimo. Jei hermetikas išlaiko testą, galima teigti, kad jis nepalieka dėmių ant tam tikro tipo natūralaus akmens.

Išbandėme keletą savo hermetikų ant įprastų ir gerai žinomų natūralių akmenų - Carrara marmuro ir (Belgijos) mėlynojo akmens. Produktai, specialiai skirti naudoti sąlyčiui su natūraliu akmeniu, šis standartas paminėtas techninių duomenų lape: „Išbandyta pagal ISO 16938-1 (Dėmių nuo hermetiko ant natūralaus akmens atsiradimo bandymas). Pagal šį standartą išbandyti hermetikai: Silirub MA, Fix All Flexi ir Soudaseal 240 FC.

Soudaseal 240FC Balta 290ml
Klijuojantis hermetikas hibridinio polimero pagrindu
Silirub MA Travertinas 300ml
Neutralaus kietėjimo silikono hermetikas natūraliam akmeniui