Soudal toepassing afkitten in badkamer

Sandarinimas vonios kambaryje

Ilgai ir daug darbo reikalaujantis vonios kambario remontas artėja į pabaigą? Viskas beveik paruošta, o vienintelė užduotis, su kurią dar turite susidurti, yra reikiamų hermetikų panaudojimas? Tinkamas sanitarinis silikonas, kurį rasite Soudal silikonų grupėje, užtikrins tvarkingą ir vandeniui atsparią vonių ir dušo padėklų apdailą bei tinkamą sandarinimą tarp praustuvo ir sienos, aplink padėklą ir keraminius gaminius. Soudal vonios silikoną lengva tepti, todėl sandarinimo darbus vonioje galėsite atlikti be profesionalų pagalbos. Tiesiog atsiminkite keletą pagrindinių taisyklių.

Kaip tai padaryti?

1. Nuvalykite ir nusausinkite paviršių

Nuvalykite nešvarumus, dulkes ir riebalus nuo pagrindo švaria šluoste. Neporėtus paviršius geriausia nuriebalinti alkoholio arba benzino pagrindu pagamintu valikliu. Prieš tepdami silikoninį sandariklį, įsitikinkite, kad paviršius yra sausas.

2. Apsaugokite kraštus

Tiksliam siūlės kraštų užsandarinimnui naudokite dažymo juostą. Dėl to sujungimas bus estetiškas ir tiksliai atliktas. Įsitikinkite, kad tarpo plotis turi būti ne mažesnis kaip 5 milimetrai.

3. Paruoškite sandariklį naudojimui

Prieš pradėdami tepti, nupjaukite tūtelės viršų, prisukite antgalį prie silikono tūtelės ir saugiu peiliuku nupjaukite jo galiuką (45° kampu). Idealiu atveju antgalio diametras turėtų būti tokio pat dydžio, kaip ir tarpas, kurį ketinate užsandarinti. Įdėkite tūtelę į silikono pistoletą ir keletą kartų patraukite gaiduką. Pistoletas paruoštas naudojimui.

4. Užtepkite sandariklį

Sandariklio antgalį pridėkite prie sandarinimo vietos. Spausdami pistoleto gaiduką, tolygiai užpildykite jungtį. Sandariklio užtepkite pakankamai, kad tarpas būtų visiškai ir tolygiai užpildytas. Geriausią rezultatą pasieksite, jei silikono pistoletą trauksite į save, o ne stumsite.

5. Išlyginkite sandariklį ir pašalinkite dažymo juostą

Šlapiu pirštu arba mentele išlyginkite jungtį (tam tikslui galite naudoti muilo tirpalą arba Joint Finish). Išlyginus hermetiką iškart nuimkite maskavimo juostą.

6. Išvalykite jungtį švariu vandeniu

Muilo likučių ar Joint Finish pašalinimui nuo jungties, naudokite purškiklį su švariu vandeniu.

Patarimai:

Sandarinimas vonios kambaryje yra svarbus darbo etapas, susijęs su šios patalpos apsauga nuo žalingo drėgmės poveikio. Soudal sukūrė keturis skirtingus sanitarinius silikonus – pasirinkite savo darbui tinkamą sanitarinį silikoną!

Jei baigę darbą norite kuo greičiau panaudotis vonia arba dušu, naudokite Express Sanitar Silicone, kuris po 2 valandų įgauna atsparumą vandeniui.

Neutralus sanitarinis silikonas gali būti naudojamas kruopščiam visoms elastingoms jungtims  sandarinti vonios kambaryje. Itin baltas sanitarinis (rūgštinis) silikonas sukietėjęs išlieka elastingas. Dėl šiuolaikinių konservuojančių priedų jis ilgai išlieka atsparus drėgmei, grybeliams ir pelėsiams.

Prieš sandarindami jungtis, vonią užpildykite iki pusės. Dėl jungties judėjimo į abi puses, jungtis išliks nepralaidi vandeniui, kai vonia bus visiškai tuščia arba pilna.

Dėmesio! Sandariklis gali pakeisti natūralaus akmens spalvą. Jei sandarinamas elementas pagamintas iš natūralaus akmens, Silirub MA, silikonas marmurui bus puikus sprendimas.

Atminkite, kad silikonas nedažomas. Jei norite išvengti šios problemos, naudokite Fix ALL Flexi klijuojantį hermetiką, kuris kaip ir sanitarinis silikonas, yra labai atsparus drėgmei, grybeliams ir pelėsiams. Savo ruožtu vonios ir kitų drėgnų patalpų sienų ir lubų tarpams ir įtrūkimams užsandarinti rekomenduojame Sanitarinį akrilą.

 

Tai gali būti naudinga:

Silikonų valiklis – tai preparatas, skirtas minkštinti ir pašalinti sukietėjusį silikoną, hibridinius polimerus, akrilo ir butilo mases nuo stiklo, glazūros, laminatų, aliuminio ir dengtų metalų. Norint patikrinti, ar spalva nepakis, nematomoje vietoje rekomenduojama atlikti išankstinį testą.

 

Perskaitykite techninių duomenų lapą ir visą turimą informaciją apie Sanitarinio silikono galiojimo datą, sudėtį ir naudojimą.

Sanitarinis silikonas Balta 280ml
Rūgštinio kietėjimo sanitarinis silikono hermetikas
Neutralus sanitarinis silikonas Balta 280ml
Neutralaus kietėjimo sanitarinis silikono hermetikas
Fix All Flexi Balta 290ml
Klijuojantis hermetikas hibridinio polimero pagrindu