bouwvoegen afkitten

Sandarinimas statybose

Jūsų būstas turi būti atsparus vandeniui ir neperšalantis. Todėl tarpus ir siūles geriausia sandarinti elastingu ir UV spinduliams atspariu siūlių hermetiku, kuris gali atlaikyti temperatūros pokyčius.

Kaip tai padaryti?

1. Nuvalykite ir išdžiovinkite sienas ir grindis

Prieš paruošdami neutralų silikoną darbui ir pradėdami sandarinti pastato išorę, riebalų šalinimo priemone ir švaria šluoste nuo pagrindo nuvalykite nešvarumus, dulkes ir riebalus. Tada kruopščiai nusausinkite visus nuvalytus paviršius.

2. Sujungimą padarykite tiesia linija

Tiksliam siūlių kraštų užsandarinimui naudokite dažymo juostą. Tada sujungimas bus estetiškas ir atliktas tiksliai. Įsitikinkite, kad tarpas yra bent 5 milimetrų pločio.

3. Paruoškite sandariklį naudojimui

Prieš pradėdami tepti, nupjaukite tūtelės viršų, prisukite antgalį prie silikono tūtelės ir saugiu peiliuku nupjaukite jo galiuką (45° kampu). Idealiu atveju antgalio diametras turėtų būti tokio pat dydžio, kaip ir tarpas, kurį ketinate užsandarinti. Įdėkite tūtelę į silikono pistoletą ir keletą kartų patraukite rankenėlę. Pistoletas paruoštas naudojimui.

4. Užtepkite sandariklį

Sandariklio antgalį pridėkite prie sandarinimo vietos. Spausdami pistoleto rankeną, tolygiai užpildykite jungtį. Sandariklio užtepkite pakankamai, kad tarpas būtų visiškai ir tolygiai užpildytas. Geriausią rezultatą pasieksite, jei silikono pistoletą trauksite į save, o ne stumsite.

5. Išlyginkite sandariklį ir nuimkite dažymo juostą

Joint Finish arba muilo tirpalu sudrėkinkite pirštą arba silikono mentelę. Išlyginkite sandariklį ir nedelsdami nuimkite dažymo juostą.

6. Nuvalykite jungtį švariu vandeniu

Purškikliu su švariu vandeniu nuo jungties pašalinkite muilo likučius.

Patarimai:

  • Jei paviršius, ant kurio norite tepti sandariklį, yra labai porėtas, nugruntuokite jį tinkamu gruntu (pvz., Soudal Primer 150).
  • Dėmesio! Sandariklis gali pakeisti natūralaus akmens spalvą. Jei po langu yra natūralaus akmens palangė ar kitas akmens elementas, Silirub MA bus geriausias sprendimas.
  • Norėdami patalpose užpildyti tarpus ir įtrūkimus betone, mūre ar tinke, galime naudoti vieną iš Soudal patalpų akrilo. Į pasiūlymą įeina pvz. Greitai džiūstantį akrilą Express Acryl (užtepus galima dažyti po 10 minučių).

Tai gali būti naudinga:

  • Silikonų valiklis – tai preparatas, skirtas minkštinti ir pašalinti sukietėjusį silikoną, hibridinius polimerus, akrilo ir butilo hermetikus nuo stiklo, glazūros, laminatų, aliuminio ir dengtų metalų. Norint patikrinti, ar spalva nepakinta, rekomenduojama nepastebimoje vietoje atlikti išankstinį testą.

Perskaitykite techninių duomenų lapą ir visą turimą informaciją apie neutralaus silikono galiojimo laiką, sudėtį ir naudojimą.

Universalus silikonas Balta 280ml
Rūgštinio kietėjimo universalus silikono hermetikas
Neutralus statybinis silikonas Balta 280ml
Neutralaus kietėjimo silikono hermetikas statyboms