ramen afkitten

Langų sandarinimas

Naudokite oro sąlygoms ir UV spinduliams atsparų hermetiką, kad išorinė lango jungtis būtų graži ir švari. Soudal asortimente yra elastingas silikonas rėmo sandarinimui išorėje. Jis puikiai tinka medinių, aliuminio ir PVCu langų ir durų rėmų sandarinimui. Sužinokite, kaip žingsnis po žingsnio užsandarinti langus.

Kaip tai padaryti?

1. Nuvalykite ir nusausinkite lango rėmą ir sieną

Nuvalykite nešvarumus, riebalus ir dulkes nuo sienos ir lango rėmo paviršiaus. Norėdami tinkamai paruošti lango rėmą, galite naudoti lango rėmo riebalų šalinimo priemonę. Pirmiausia sieną reikia kruopščiai nušveisti šepečiu, o po to jos paviršių nuvalyti drėgnu skudurėliu. Prieš pereidami prie kito darbo etapo, įsitikinkite, kad nuvalyti paviršiai yra sausi.

2. Apsaugokite kraštus

Tiksliam siūlės kraštų užsandarinimnui naudokite dažymo juostą. Dėl to sujungimas bus estetiškas ir tiksliai atliktas. Nepamirškite, kad tarpas tarp sienos ir lango rėmo turi būti nuo 5 iki 10 mm pločio.

3. Paruoškite sandariklį naudojimui

Prieš pradėdami tepti, nupjaukite tūtelės viršų, prisukite antgalį prie silikono tūtelės ir saugiu peiliuku nupjaukite jo galiuką (45° kampu). Idealiu atveju antgalio diametras turėtų būti tokio pat dydžio, kaip ir tarpas, kurį ketinate užsandarinti. Įdėkite tūtelę į silikono pistoletą ir keletą kartų paspauskite gaiduką. Pistoletas paruoštas naudojimui.

4. Užtepkite sandariklį

Langų sandariklį lengva užtepti. Sandariklio antgalį pridėkite prie sandarinimo vietos. Spausdami pistoleto gaiduką, tolygiai užpildykite jungtį. Sandariklio užtepkite pakankamai, kad tarpas būtų visiškai ir tolygiai užpildytas. Geriausią rezultatą pasieksite, jei silikono pistoletą trauksite į save, o ne stumsite.

5. Išlyginkite sandariklį ir pašalinkite dažymo juostą

Sudrėkinkite pirštą arba silikono mentelę Joint Finish arba muilo tirpalu. Išlyginkite sandariklį ir nedelsdami nuimkite dažymo juostą.

6. Išvalykite jungtį švariu vandeniu

Muilo likučių ar Joint Finish pašalinimui nuo jungties, naudokite purškiklį su švariu vandeniu.

Patarimai:

Sandariklis blogai sukimba su šlapiais paviršiais. Todėl rekomenduojame nesandarinti, kai yra didelė kritulių rizika. Estetiniais sumetimais rinkitės sandariklį, kurio spalva derėtų su apdailos plytų jungtimi, kad būtų pasiektas tolygus perėjimas tarp lango ir sienos. Soudal stiklinimo silikonas yra kelių spalvų: baltas, rudas ir skaidrus.

Dėmesio! Sandariklis gali natūraliam akmeniui pakeisti spalvą.

Langų stiklų sandarinimui galite naudoti Neutralų silikoną. Minimalų stiklo tarpo plotį ir gylį rasite gaminio techninių duomenų lape.

Nepamirškite, kad langų sandarumą reikia užtikrinti dar montavimo etape. Sprendimas, kuris kardinaliai pagerins lango jungties izoliacijos parametrus, yra Soudal Window System (vadinamasis šiltas montavimas). Šioje sistemoje šiltinimo medžiagos funkciją atlieka poliuretano putos (pvz., Flexifoam arba Soudafoam Maxi), kurios tiek iš vidaus, tiek iš išorės uždengiamos specializuotomis langų juostomis.

Tai gali būti naudinga:

Silikonų valiklis – tai preparatas, skirtas minkštinti ir pašalinti sukietėjusį silikoną, hibridinius polimerus, akrilo ir butilo mases nuo stiklo, glazūros, laminatų, aliuminio ir dengtų metalų. Norint patikrinti, ar nepakitusi spalva, rekomenduojama atlikti išankstinį testą nepastebimoje vietoje.

Perskaitykite techninių duomenų lapą ir visą turimą informaciją apie Soudal stiklinimo sandariklio galiojimo laiką, sudėtį ir naudojimą.

Neutralus statybinis silikonas Balta 280ml
Neutralaus kietėjimo silikono hermetikas statyboms
Universalus silikonas Balta 280ml
Rūgštinio kietėjimo universalus silikono hermetikas

Langų sandarinimas