afkitten plinten en parket

Grindjuosčių ir parketo siūlių maskavimas

Grindjuostės yra vienas populiariausių dekoro elementų kambaryje. Jie suteikia grindims elegantišką vaizdą ir paslepia negražius kabelius bei laidus. Kad jie tinkamai atliktų savo funkciją, jie turėtų būti supjaustyti tinkamo dydžio ir profesionaliai sumontuoti. Šiame vadove sužinosite, kaip nepriekaištingai atlikti šias užduotis.

Kaip tai padaryti?

1. Apskaičiuokite reikalingą medžiagos kiekį

Padarykite savo kambario brėžinį. Tam kad galėtumėte apskaičiuoti,  pasižymėkite kokio ilgio turi būti grindjuostės kiekvienai sienai, kiek metrų grindjuosčių iš viso reikės. PATARIMAS: Pjaustant visada prarasite dalį medžiagos. Todėl pridėkite papildomus 10 proc.

2. Supjaukite grindjuostes

Grindjuostes pažymėkite ir nupjaukite jas tinkamo ilgio. Norėdami pasiekti 45 laipsnių kampą, naudokite kampinį pjūklą.

3. Nuvalykite sieną ir patepkite klijais

Sieną bei galinę grindjuostės pusę nuvalykite, išdžiovinkite ir nuvalykite nuo dulkių bei riebalų. Užtepkite naudodami vienus iš Soudal DIY klijų - 48A, 49A, Fix All Flexi arba Fix All High Tack klijus zigzagu per visą grindjuostės ilgį. Būtinai užtepkite pakankamai klijų ant kraštų ir kampų.

4. Priklijuokite grindjuostes prie sienos

Padėkite grindjuostes prie sienos ir tvirtai prispauskite.

5. Klijams išdžiūvus, tarpelius užsandarinkite

Klijai sukietėja maždaug po 24 valandų. Prieš pradėdami sandarinti, leiskite siūlei visiškai sukietėti. Norėdami užsandarinti grindis su grindjuoste, rinkitės plastoelastinį sandariklį, pavyzdžiui, Parket Kit, kuris kompensuoja siūlės judėjimą. Viršutinės grindjuostės jungtys su siena neturi būti tokios elastingos ir jas galite užpildyti akrilu. Tvarkingam siūlės kraštų sandarinimui naudokite geros kokybės dažymo juostą. Tuomet sujungimas bus estetiškas ir tolygus. Įsitikinkite, kad jungtis yra bent 5 mm pločio.

6. Paruoškite sandariklį naudojimui

Prieš pradėdami tepti, nupjaukite tūtelės viršų, prisukite antgalį prie tūtelės ir saugiu peiliuku nupjaukite jo galiuką (45° kampu). Idealiu atveju antgalio diametras turėtų būti tokio pat dydžio, kaip ir tarpas, kurį ketinate užsandarinti. Įdėkite tūtelę į silikono pistoletą ir keletą kartų patraukite gaiduką. Pistoletas paruoštas naudojimui.

7. Užtepkite sandariklį

Sandariklio antgalį pridėkite prie sandarinimo vietos. Spausdami pistoleto gaiduką, tolygiai užpildykite jungtį. Sandariklio užtepkite pakankamai, kad tarpas būtų visiškai ir tolygiai užpildytas. Geriausią rezultatą pasieksite, jei silikono pistoletą trauksite į save, o ne stumsiteadėkite.

8. Išlyginkite ir nuimkite juostelę

Suformuokite jungtį pirštu arba mentele suvilgyta vandenyje. Išlyginus jungtį iš karto pašalinkite dažymo juostą.

Patarimai:

Norėdami sujungti grindis su grindjuoste, rinkitės elastingą parketo sandariklį, kurio spalva atitinka grindų spalvą. Soudal parketo hermetikas yra 8 skirtingų spalvų (buko, beržo, ąžuolo, klevo/uosio, pušies, vyšnios/alksnio, raudonmedžio, venge). Su jų pagalba galime nesunkiai grindjuosčių, grindų ir dailylenčių siūlių užsandarinimui. Soudal parketo hermetikas yra be tirpiklių ir nekeičia medienos spalvos.

Jei hermetiku sutepėte paviršių, jam dar nesukietėjus, galima nuvalyti vandeniu.

Tai gali būti naudinga:

Swipex servetėlėmis galime greitai pašalinti šviežius cheminius nešvarumus nuo rankų ir įrankių.

Parketo glaistas puikiai tinka medinėms parketinėms ir laminuotoms grindims.

Soudal pasiūloje taip pat yra profesionalūs parketo klijai, tarp kurių MS-30PLUS (parketo klijai klijuojant visų tipų medines grindis) ir MS-20 PLUS (parketo klijai, kuriais galima klijuoti tradicinį ir laminuotą parketą , mozaiką, lentas ir apdailos grindis).

Perskaitykite techninių duomenų lapą ir visą turimą informaciją apie Soudal Parket Kit galiojimo laiką, sudėtį ir naudojimą

Parquet Sealant Merbau 280ml
Akrilo parketo hermetikas
Reikalavimai