Afkitten van aquaria

Akvariumo sandarinimas

Spalvingas akvariumas, pilnas akį traukiančių žuvyčių, yra ne tik labai originali interjero puošmena – stikle uždaro povandeninio pasaulio stebėjimas leidžia atsipalaiduoti po ilgos darbo dienos ir neabejotinai pagerina savijautą. Be to, žuvų veisimas net ir mažame akvariume gali būti puiki atsakomybės pamoka jauniausiems mūsų namų gyventojams. Prieš ruošdami akvariumą žuvims, turėtumėte atsiminti tokius dalykus, kaip tinkamos vietos jo įrengimui pasirinkimas – dauguma žuvų geriausiai jausis nuošalioje, pavėsingoje vietoje. Svarbus ir akvariumo dydis. Su Soudal Aquarium Silicone, kuris sukietėjęs yra visiškai skaidrus, nepralaidus vandeniui ir netoksiškas, galime juos klijuoti patys (akvariumo išmatavimai neturėtų būti didesni nei 200 x 60 x 60 cm). Kaip tai padaryti?

Kaip tai padaryti?

1. Nuvalykite ir nusausinkite paviršių

Nuo stiklų, kuriuos naudosite akvariumui klijuoti, atsargiai nuvalykite visus nešvarumus – dulkes ar riebalus. Tada nuvalytą paviršių kruopščiai nusausinkite. Tuomet galite būti tikri, kad akvariumams skirtas silikonas puikiai prikibs prie pagrindo.

2. Paruoškite silikoną naudojimui

Akvariumo silikonas, kaip ir kiti Soudal silikonai, yra 280 ml tūtelėse. Prieš pradėdami tepti, prisukite antgalį prie sandariklio tūtelės ir saugiu peiliuku nupjaukite jo galiuką (45° kampu). Idealiu atveju antgalio angos diametras turėtų būti tokio pat dydžio, kaip ir tarpas, kurį norite užsandarinti. Įdėkite tūtelę į silikono pistoletą, tada kelis kartus paspauskite gaiduką – silikonas akvariumui sandarinti/klijuoti yra paruoštas darbui.

3. Užtepkite sandariklį

Pridėkite antgalį toje vietoje kur norite pradėti sandarinti/klijuoti akvariumą. Paspauskite gaiduką ir tolygiai traukite pistoletą. Geram ir tolygiam tarpų užpildymo užtikrinimui, užtepkite pakankamai silikono sandariklio/klijų. Naudokite tinkamus konstrukcijos sutvirtinimus, kurie neleis stiklui išsilenkti. Atminkite, kad mažiausias jungties gylis turi būti 4 milimetrai.

4. Išlyginkite akvariumo sandarinimo silikoną

Išlyginkite jungtį drėgna mentele.

5. Užpildykite akvariumą

Prieš užpildydami akvariumą vandeniu, Po klijavimo palaukite bent 4 dienas. Per šį laiką sandarinimo/klijavimo silikonas turi visiškai sukietėti.

Atminkite, kad akvariumo klijavimui ir sandarinimui reikia naudoti tam skirtą silikoną. Pavyzdžiui, Soudal sanitarinis silikonas arba Soudal neutralus sanitarinis silikonas puikiai tinka vonių, praustuvų, dušo padėklų ir kt. glaistymui, tačiau jų negalima naudoti atliekant darbus, susijusius su akvariumų ar dekoratyvinių konstrukcijų klijavimu akvariumuose.

Tai gali būti naudinga:

Silikonų valiklis – tai preparatas, skirtas minkštinti ir pašalinti sukietėjusį silikoną, hibridinius polimerus, akrilo ir butilo mases nuo stiklo, glazūros, laminatų, aliuminio ir dengtų metalų. Norint patikrinti, ar nekinta spalva, nepastebimoje vietoje rekomenduojama atlikti išankstinį testą.

 

Perskaitykite techninių duomenų lapą ir visą turimą informaciją apie akvariumo silikono galiojimo datą, sudėtį ir naudojimą.

Soudal – kaip pasidaryti akvariumą naudojant silikoną Silirub AQ.

Reikalavimai