Daugiau nei 30 metų imamės veiksmų, kad apsaugotume klimatą ir sumažintume savo poveikį aplinkai.

Soudal jau įgyvendino nemažai pakeitimų tvarios plėtros ir uždaro ciklo ekonomikos srityje, daugelis jų dar planuojami. Išsamią informaciją šia tema galite rasti svetainėje ir pristatyme.

Dėl savo savybių ir aukštų izoliacijos parametrų Soudal gaminiai ištisus dešimtmečius palaikė energijos taupymo procesą. Šiuo metu gamindama šiuos produktus įmonė didžiausią dėmesį skiria energijos suvartojimo mažinimui. Turėdami pasaulinį 24 gamyklų tinklą, esantį netoli mūsų mažmeninės prekybos vietų, sumažiname savo anglies pėdsaką transportavimo metu. Taip pat, kai kuriose gamyklose naudojame atsinaujinančią energiją.Taip pat propaguojame tvarios plėtros ir žiedinio išteklių valdymo principą.

Padidinome perdirbamų medžiagų skaičių, pašalinome pavojingas medžiagas ir jas pakeitėme mažiau kenksmingais pakaitalais. Įdiegėme ekologiškomis vandens technologijomis paremtus sprendimus, kurie prisideda prie geresnės oro kokybės, sukūrėme naujus atliekų perdirbimo procesus ir jų ženklų mažinimą.

Gamybos procese naudojame tinkamas žaliavas, taip pat mažiname pakuočių atliekų kiekį. Naudotos poliuretano putų skardinės yra perdirbamos, o dėl plonasienių tūtelių naudojimo ženkliai sumažiname plastiko atliekų kiekį. Mūsų klijų pakuotės daugiausia pagamintos iš perdirbtų medžiagų.

ENERGIJA

Sustainability_icons-1

Energijos taupymo klausimas mums buvo labai svarbus dar ankščiau, nei įgavo pasaulinę svarbą.

Soudal yra pirmaujantis pasaulyje aukštos kokybės poliuretano putų gamintojas, jos plačiai naudojamos statybose ir kituose sektoriuose. Ilgaamžiškumas ir puikūs šilumos izoliacijos parametrai turi didžiulį vaidmenį mažinant energijos nuostolius. Mes orientuojamės tiek į savo gaminių gamybos našumą, tiek į energijos suvartojimo mažinimą juos gaminant. Gaminame 24 vietose visame pasaulyje, taip patenkindami vietinių rinkų poreikius ir taupydami transporto išlaidas. Kai kurios mūsų gamyklos jau dirba naudodami saulės energija, taip pat investuojame į geoterminę ir vėjo energiją.

ŽALIAVOS

Sustainability_icons-2

Soudal plėtoja žiedinę žaliavų ekonomiką. Mūsų tikslas – didinti perdirbamų medžiagų kiekį ir mažinti pirminių žaliavų kiekį. Dešimtmečius pavojingas medžiagas keičiame mažiau kenksmingomis medžiagomis, didžiausią dėmesį skirdami vandens pagrindu gaminamiems produktams ir sprendimams oro kokybei gerinti. Gamybos atliekos kiek įmanoma perdirbamos. Mūsų strateginė partnerystė su DNCP, organinių žaliavų perdirbimo ir regeneravimo pionieriais, leidžia išgauti tirpiklius ir pakartotinai juos panaudoti kitose pramonės šakose.

PAKUOTĖ

Sustainability_icons-3

Žiedinės ekonomikos idėja taip pat formuoja naujų pakavimo technologijų kūrimą. Soudal nori ne tik sumažinti žaliavų suvartojimą, bet ir atliekų, susidarančių dėl gaminių pakuočių kiekį. Esame PU putų perdirbimo sprendimo PDR, kuris leidžia apdoroti 98% surinktų skardinių, bendrakūrėjai. Pradėjus naudoti plonasienes, taigi ir lengvesnes tūteles, per metus maždaug 285 tonomis pavyko sumažinti plastiko atliekų kiekį. Be to, sandarinimo mišinius skatiname naudoti folijuotose pakuotėse (maišeliuose). Daugelyje rinkų sėkmingai pristatėme 75 % perdirbtas klijų pakuotes. Jau kitais metais pasieksime milijono perdirbtų pakuočių skaičių.

Padaryk pats (DIY) segmente, 80 % kibirų pagaminti iš perdirbtų medžiagų.

PDR: perdirbti produktai

oszczedzanie

Soudal gaminiai, ypač mūsų PU putos, padeda žymiai mažinti energijos sunaudojimą mažinant jos praradimą.

Poliuretano putos tai izoliacinė medžiaga, kuri yra įvairiose formose ir panaudojimo srityse. Statybose PU putos naudojamos stogų, rūsių, grindų, pramoninių pastatų ir cokolio šiltinimui. PU putos užsirekomendavo save kaip patikima medžiaga ne tik dėl savo aukštų izoliacinių savybių, bet ir dėl daugybės panaudojimo galimybių. Soudal PU putos pasižymi aukščiausiais šilumos izoliacijos parametrais, todėl užtikrina puikų sandarumą ir taip sumažina energijos nuostolius bei sumažina jos kaštus. PU putos taip pat neleidžia orui prasiskverbti pro montažinius sujungimus aplink duris ar langus, taip pagerinamos ne tik šilumines, bet ir akustines pastato savybės. Ypatingas produktas yra Flexifoam – putos, kurių elastingumo rodiklis daug kartų didesnis nei tradicinių putų jos atsparios gniuždymui ir tempimui. Flexifoam puikiai kompensuoja judėjimus ir deformacijas, atsirandančias eksploatuojant pastatus, todėl konstrukciniai sujungimai išlieka sandarūs

Sustainability_JV-1

SOUDAL – PRADININKAS APLINKAI SAUGIŲ PRODUKTŲ GAMYBOJE

Soudal nuolat diegia kokybiškus inovatyvius sprendimus, gerinančius gaminamų produktų ekologinius parametrus. Soudal's Filling & Damping SMX, skirta „pasidaryk pats“ (DIY) segmentui, buvo pirmosios rinkoje putos be izocianatų, turinčios visus klasikinių PU putų privalumus ir izoliacines savybes bei nedirginančios, liečiantis su oda. Unikali formulė sukurta Soudal – be halogenų ir izocianatų gerokai lenkia savo laiką ir yra naujovė statybų pramonėje.

Profesionaliam segmentui Soudal sukūrė Soudafoam PURe iš mažai izocianatų turinčio poliuretano (<0,1%). Skirtingai nuo kitų PU putų, šiose jose nėra ne tik halogenintų medžiagų ir antipirenų, bet ir plastifikatorių, chloruotų parafinų, TCEP ir TCPP. Dėl to jos užtikrina aukščiausius įmanomus parametrus darbuotojų sveikatos ir saugos požiūriu, taip pat yra ypač draugiškos aplinkai.

Pastaraisiais metais Soudal sukūrė daugybę produktų be tirpiklių, kurie gali pakeisti tradicines technologijas. Šie produktai yra nuolatinės plėtros ir investicijų į mokslinius tyrimus pavyzdžiai. Soudal yra vandens pagrindo montažinių klijų, pasižyminčių itin dideliu pradiniu sukibumu, pionierius. Esant dideliam pradiniam lipnumui, prispaudus klijuojamus elementus, kol klijai pilnai sukietės, paremti nereikia.

Elements_Soudal_Movie

„LABAI MAŽOS EMISIJOS“ PRODUKTAI PAŽYMĖTI GEV EMICODE® EC1PLUS

Produktai priskiriami „labai mažos emisijos“ kategorijai ir turi GEV EMICODE® EC1PLUS ženklą, tai yra šiuolaikinės statybinės medžiagos, be tirpiklių, mažai teršiančios ir garantuojančios geriausią įmanomą apsaugą nuo oro taršos patalpose, užtikrinančios aukštą sveikatos ir aplinkos apsaugos lygį. Sertifikatą išduoda GEV asociacija (Pramoninė organizacija), kuri labai griežtai tikrina grindų įrengimo produktų, klijų ir statybinių medžiagų emisijas. Net ir mažiausius lakiųjų organinių junginių (LOJ) pėdsakus ore galima nustatyti ir kiekybiškai įvertinti atliekant labai jautrią laboratorinę analizę, pvz., dujų chromatografiją su masės spektrometrija, naudojant standartizuotus bandymo metodus..

Trys Soudal produktai, kurie yra sertifikuoti EC1+ ir siūlo geriausius įmanomus sprendimus optimaliai patalpų oro kokybei užtikrinti:

SOUDAL_zrownowazony rozwoj

ISO 14001 APLINKOS APSAUGOS VALDYMO SISTEMOS STANDARTAS

Soudal gamyklos Turnhout mieste praėjo patikros procesą ir gavo ISO 14001 SERTIFIKATĄ. Tai reiškia, kad visi su produkcijos gamyba susiję procesai įmonėje vykdomi taip, kad neigiamas poveikis aplinkai būtų kuo mažesnis.

Svarbus Soudal aspektas yra pogamybinių atliekų mažinimas ir perdirbimas. Soudal sumažina gamyboje naudojamų medžiagų ir žaliavų kiekį įdiegus visiškai automatinius maišytuvus. Taip galima sumažinti gamybos proceso nuostolius ir sumažinti įrangos valymo poreikį.

Gamybos procese didžioji likusių atliekų dalis yra perdirbama. Popierius ir kartonas, plastikas, metalas, mediena, alyva, elektronika, rašalo kasetės ir kt. yra segreguojami specialiam tolesniam apdorojimu. Be to, Soudal gamyklų atliekas šalinančios įmonės yra įsipareigojusios perdirbti likusias medžiagas energetiškai, o tai reiškia, kad jos turi gaminti energiją.

Elements_Soudal_Movie_2

Svarbu ne tik perdirbimasSoudal nuolat ieško energiją taupančių ir aplinkai saugių sprendimų.

Aplinkosaugos sertifikatai:

  • LEED
  • BREEAM
  • Tight Vent Europe (įsipareigojimas kurti energiją taupančias konstrukcijas
  • Narystė Responsible Care per Essenscia
  • FEICA: Klijų ir sandariklių gamintojų europos asociacija