plaatsen van een reling met chemisch anker

Turėklų montavimas

Laiptai gali būti labai originali interjero puošmena. Tačiau tam, kad estetika derėtų su funkcionalumu, turime pasirūpinti saugumo klausimu. Štai kodėl tvirtas ir patvarus turėklų surinkimas yra toks svarbus. SOUDAFIX P300-SF cheminis ankeris puikiai tinka turėklams montuoti. Puikiai prisiklijuoja prie dažniausiai sutinkamų statybinių pagrindų, garantuoja labai tvirtą sujungimą ir pašalina montavimo įtempimus.

Kaip tai padaryti?

Darbai, susiję su turėklų surinkimu, vyksta keliais etapais. Prieš montuojant strypus, cheminį ankerį reikia tinkamai pasiruošti.

1. Pažymėkite turėklų aukštį

Laiptų turėklai turi būti 80–100 centimetrų aukštyje virš laiptų lygio. Žinoma, šiai taisyklei yra išimčių: jei esate labai aukštas žmogus arba norite, kad vaikai būtų kuo saugesni, naudodamiesi laiptais, tuomet – priklausomai nuo situacijos – turėklą galite pakelti arba nuleisti. Taip pat atminkite, kad laiptų naudotojas, žengęs pirmąjį žingsnį, turėtų pasiekti turėklus.

2. Pažymėkite, kur turi būti pritvirtintas turėklas

Laikykite turėklą prie sienos ten, kur norite jį pritvirtinti. Pieštuku pažymėkite, kur turi būti atramos.

3. Išgręžkite kiaurymes

Išgręžkite kiaurymes 2 milimetrais didesnes nei srieginio strypo skersmuo. Teisingus kiaurymių matmenis galima perskaityti cheminio ankerio SOUDAFIX P300-SF techninėje dokumentacijoje.

4. Išvalykite išgręžtas kiaurymes

Dulkių siurbliu pašalinkite visas dulkes ir nešvarumus iš išgręžtos kiaurymės. Valymui naudokite šepetėlį. Dar kartą naudokite dulkių siurblį, kad pašalinti likusias dulkes.

4. Paruoškite cheminį ankerį naudojimui

Užsukite maišymo antgalį ant tūtelės ir įdėkite ją į pistoletą. Pirmus 10 centimetrų gaminio išspauskite ant kartono atplaišos. Cheminį ankerį galite naudoti tik tada, kai masė yra vienodos pilkos spalvos.

5. Užpildykite kiaurymes cheminiu ankeriu

Atminkite, kad sienos tipas lemia kiaurymių užpildymo cheminiu ankeriu būdą. Jei siena mūryta iš tuščiavidurių ar perforuotų plytų, įkiškite sietelio įvorę ir pripildykite ankeriu nuo galo į priekį – taip būsite garantuoti, kad produktas gerai pasiskirstys. Jei siena iš betono arba kieto akmens, užpildykite kiaurymę iš galo į priekį. Nepamirškite, kad abiem atvejais reikia išpausti reikiamą produkto kiekį.

7. Įstatykite srieginį strypą į angą

Įstatykie srieginį strypą į tvirtinimo angą, sukdami jį pagal laikrodžio rodyklę. Nejudinkite srieginio strypo, kol ankeris nesukietės.

8. Sumontuokite atramas

Kai ankeris sukietėja, atramas galima pritvirtinti prie srieginio strypo. Pasukite veržlę prie strypo galo.

Patarimai:

Prieš pradėdami darbus, susijusius su turėklų surinkimu, įsitikinkite, kad siena nebus per daug apkrauta. Soudal cheminis ankeris gali atlaikyti labai dideles apkrovas, tačiau svarbu patikrinti, ar tai atlaiko ir siena.

Nesukietėjusį ankerį galima nuvalyti švaria šluoste. Šiam tikslui taip pat galite naudoti acetoną arba benziną.

Sukietėjusį cheminį ankerį galima pašalinti tik mechaniškai, pvz., plaktuku ir kaltu.

Kai kuriais atvejais cheminis ankeris gali pakeisti natūralaus akmens spalvą. Prieš naudojant ankerį, rekomenduojama atlikti bandymą nepastebimoje vietoje, taip įsitikinsite ar spalva kinta.

Papildoma informacija:

Cheminį ankerį geriausia naudoti profesionaliu sandarinimo pistoletu.

Visą informaciją apie cheminio inkaro - SOUDAFIX P300-SF naudojimą, galiojimo laiką, savybes ir sudėtį rasite techninių duomenų ir saugos duomenų lapuose.

Soudal Soudafix – didelių apkrovų tvirtinimas su cheminiu ankeriu